"Pod Godłem Miłosierdzia"- 70 lat pracy opiekuńczo-wychowawczej Sióstr Św. Józefa w Polanicy-Zdroju

June 8, 2017

 Dzień 8 czerwca 2017r. był dla Sióstr pracujących w naszych Ośrodku i wszystkich mieszkańców i pracowników SOSW dniem radosnym i wyjątkowym. Tego dnia uroczyście świętowaliśmy Jubileusz 70-lecia pracy opiekuńczo-wychowawczej Sióstr Św. Józefa w Polanicy-Zdroju. 

Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP, pod przewodnictwem JE Ks. biskupa Ignacego Deca-Ordynariusza Diecezji świdnickiej, Ks. Prałata Antoniego Kopacza-proboszcza tutejszej parafii oraz zaprzyjaźnionych z nami kapłanów. Schola z Kłodzka ubogaciła swoim pięknym śpiewem Mszę Św. odprawioną w intencji Sióstr, pracowników, podopiecznych, dobroczyńców, którzy na przestrzeni 70 lat byli i są związani z naszym domem.

Kolejnym punktem programu Jubileuszu była część artystyczna w Teatrze Zdrojowym- Centrum Kultury i Promocji. Tam po przywitaniu zacnych Gości przez S. Dyrektor Brygidę Dul i obejrzeniu krótkiej prezentacji wprowadzającej w tematykę Jubileuszu, wszyscy obecni mieli okazję zobaczyć przedstawienie w wykonaniu naszych wychowanków oraz film z wywiadami osób związanych z Ośrodkiem. W ostatniej części programu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt."Jubileuszowa kartka z życzeniami" oraz rozdanie nagród.

Był też czas na życzenia i gratulacje skierowane do Sióstr Św. Józefa. Siostry zostały także wyróżnione poprzez przyznanie Statuetki Polanickiego Niedźwiedzia za działalność opiekuńczo-wychowawczą i dydaktyczną. Statuetkę przyznała Kapituła Rady Miejskiej i Zarząd Towarzystwa Miłośników Polanicy.

Swoją obecnością  na Jubileuszu zaszczycili nas: JE Ks. Biskup Ignacy Dec, Ks. Prałat Antoni Kopacz,  S. Marit Kot-delegatka Matki Generalnej, S. Prowincjalna Maria Mateusza Ciszewska, Starosta Kłodzki-P. Maciej Awiżeń, P. Burmistrz Jerzy Terlecki, Przewodniczący Rady Miasta-

P. Roman Szymański, Prezes TMP-P. Edward Wojciechowski, P wizytator Danuta Pierzynka, dyrektorzy szkół i instytucji współpracujących z Ośrodkiem, byłe s. Dyrektor, pracownicy i podopieczni. 

Galeria zdjęć

Napisali o nas w Gościu Niedzielnym: http://swidnica.gosc.pl/doc/3955455.70-lat-polanickich-jozefitek

 

Please reload

Najnowsze

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnania

June 19, 2019

1/10
Please reload

Minione

April 5, 2019

Please reload

Archiwum
Please reload