Olimpiada sportowa

May 15, 2018

15 maja 2018 roku na stadionie miejskim

w Polanicy-Zdroju odbyła się Olimpiada sportowa osób niepełnosprawnych. Cała akcja została zorganizowana w ramach projektu: "Sport to Zdrowie" dotowanego

z Urzędu Miasta w Polanicy-Zdroju. Jednakże nie zabrakło podczas zawodów obecności sponsorów, którym serdecznie

w imieniu dzieci dziękuję. Byli to: Nadleśniczy Pan Przemysław Zwaduch, Prezes Zarządu MZK w Polanicy-Zdroju Pan Jacek Tyniec oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Mariusz Winiarz. W Olimpiadzie brało udział siedem placówek:

DPS i Niepubliczne Szkoły Specjalne z Ludwikowic Kłodzkich, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wielisławia, Zespól Szkól Specjalnych z Kłodzka, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy z Kłodzka, Niepubliczny Zespół Szkół ze Ścinawki Dolnej oraz gospodarze imprezy Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Polanicy-Zdroju, zarazem podopieczni Fundacji Szansa. W trakcie olimpiady nasi sportowcy brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 60m, bieg na 400m, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca oraz rzut do celu. Na sam koniec najbardziej zaprawieni w boju rywalizowali w biegu na 1km. Dziękujemy także wolontariuszom z Gimnazjum Stowarzyszenia Edukator,którzy wspomogli nas w sprawnym przebiegu Olimpiady oraz wspaniałym Panom Kucharzom, którzy to zadbali, by po takim wysiłku nikt nie wrócił głodny do domu. Nad bezpieczeństwem podczas zawodów czuwał ratownik medyczny Pan Kamil. Natomiast Pani Emilia Janowska (pracownik teatru) użyczyła nam swój czas i wsparcie w postaci robienia zdjęć, wypisywania dyplomów oraz organizacji stanowisk.Wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu uczestników olimpiady.

Organizator i pomysłowadca, wolontariusz Fundacji Szansa Robert Zięterski

Galeria

 

 

 

 

Please reload

Najnowsze

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnania

June 19, 2019

1/10
Please reload

Minione

April 5, 2019

Please reload

Archiwum
Please reload