Jasełka "Opowiedz mi Mamo"

December 19, 2018

Dnia 19.12.2018r. w Polanicy-Zdroju w Teatrze Zdrojowym odbyła się premiera Spektaklu-Jasełek pt. ”Opowiedz mi Mamo” Matka Boża opowiada 12 letniemu Jezusowi jak to było z Jego narodzeniem . Tak rozpoczyna się fabuła Jasełek. Ideą spektaklu jest rola Maryi, jaką odegrała w dziejach naszej Ojczyzny w kontekście 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Mottem wiodącym są słowa prymasa Hlonda „Zwycięstwo, gdy przyjdzie-przyjdzie przez Maryję”

W spektaklu brały udział dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa oraz młodzież z Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju.

Na premierę przybyły władze miasta Polanica-Zdrój, prezes Towarzystwa Miłośników Polanicy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, pracownicy Ośrodka, rodzice, podopieczni oraz dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo –Wychowawczych z Kłodzka  a także liczni zgromadzeni kuracjusze z pobliskich sanatoriów.

Przed występem gości przywitała Siostra dyrektor Brygida Dul oraz Pani wicedyrektor Anna Babiak z SOSW w Polanicy-Zdroju.

Po występie głos zabrała Pani wiceburmistrz Polanicy-Zdroju Agata Winnicka gratulując aktorom wspaniałego występu. Swoje podziękowania wyraziły także dzieci z CAPOW w Kłodzku dziękując za zaproszenie na Jasełka.

Na zakończenie Siostra Dyrektor złożyła wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe oraz zaprosiła na poczęstunek i kiermasz w holu Teatru.

Relację z premiery Jasełek pokazała także tvklodzko.

Jasełka zostały wystawione także w Kurii biskupiej w Świdnicy na spotkaniu opłatkowym z Księdzem Biskupem Ignacym Decem.

 

Galeria 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Najnowsze

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnania

June 19, 2019

1/10
Please reload

Minione

April 5, 2019

Please reload

Archiwum
Please reload